Левски най-накрая постигна победа през тази година и треньорът на отбора Антони Здравков очаквано бе доволен от представянето на неговите възпитаници в първата среща от четвъртфиналите за купата на България срещу Ботев, завършила 3:1.

"Показахме много футбол, а и успяхме да оползотворим ситуациите ни пред вратата на Ботев. Това е в основата на победата. Започнахме мача леко притеснени, но върнахме бързо гола и заиграхме по-освободено. Търсихме победата и я постигнахме. Тя ни дава предимство, но все още не сме се класирали. Ако някой си го мисли, ще е пагубно”, коментира Здравков, след което говори за Валери Божинов и други две нови попълнения на отбора Кристовао Рамос и Рафаел Бастос.

"Определено на Валери му тежеше, че не реализира отдалите се положения пред него. Искрено се надявам, че този гол ще го мотивира максимално и ще започне да отбелязва положенията с лекота.

Рамос и Бастос имат проблеми с подготовката, включиха се късно. Те искаха смяна още на полувремето, но им прави чест, че стиснаха зъби и играха още 15-ина минути. За сметка на това юношите се включиха с огромно желание. Не ме интересува дали са българи или чужденци, важното е да играят за Левски“, допълни треньорът на "сините".