Наставникът на Локомотив (Пловдив) Стефан Генов смята, че тимът му е изпуснал да победи градския съперник Ботев. Дербито завърши без голове - 0:0.

"Доволен съм от отбора. Момчетата се представиха мъжки на терена. Не съм съгласен, че само късметът ни е спасил срещу Ботев. Те, естествено имаха повече положения, но и ние можем да  кажем, че късметът е бил на тяхна страна.

И в двете полувремена имахме по едно стопроцентово положение за гол. Ако бяхме отбелязали, те щяха да са под още по-голям натиск. В последните 15 минути играчите ми бяха с изцедени сили и Ботев наистина ни притисна.

Все още не знаем какво точно е състоянието на Христо Златински след тежкия удар в главата. Очакваме резултатите от медицинския преглед.

Имам претенции за критерия, по който съдията раздаваше картони. В един момент пожали Веселин Минев и то още в 30-ата минута, когато футболистът вече имаше един жълт картон. В същото време на нашите играчи се вдигаха картони за съвсем рутинни нарушения.
В края на срещата Ботев натисна. Това бе натиск на отчаянието", заяви Генов.