Славия спечели трета поредна победа от три мача на подготвителния лагер в Анталия. "Белите" прегазиха с 6:1 грузинския втородивизионен отбор Саско.

Първото полувреме треньорът на Славия Вили Вуцов започна в нетрадиционен състав.

Грузинците изненадавщо откриха в 30-ата минута при разбъркване в наказателното поле.

Един от най-дейните играчи на "белите" през първото полувреме Галин Иванов успя да изравни. До края на полувремето съдията подмина дузпа в полза на Славия, след като Галин Иванов бе съборен с ръце от защитник на грузинците.

Второто полувреме славистите се развихриха. Влезлият Дайсуке Мацуи направи невроятен рецитал, като с много брилянтни отигравания даде десетина голови паса. Японецът бе в основата на всяка опасна атака за Славия.

Три гола до 65-ата минута вкара Петър Димитров, два от тях с удари от въздуха и подавания на Мацуи и Радослав Димитров. Мирослав Антонов наниза първия си гол за Славия, в основата на която беше Мацуи. Крайното 6:1 оформи завърналият се след контузия Здравко Лазаров с премерен удар от средна дистанция.

В четвъртък и неделя са двете най-сериозни контроли за
Славия в Анталия - срещу румънския Васлуй и руския Терек.

"Доволен съм от хъса и комбинативността, която показаха момчетата - коментира клубният президент Венцеслав Стефанов пред сайта на "белите". А Мацуи направи уникални неща - добави Стефанов.

През първото полувреме Славия игра в състав: Емил Петров, Филип Филипов, Живко Желев, Мирослав Иванов, Димо Атанасов, Янко Сандански, Даниел Васев, Павле Попара, Галин Иванов, Ради Василев, Тамбура.

Второто полувреме за Славия играха: Стефано Кунчев, Радослав Димитров, Даниел Златков, Димо Атанасов, Виктор Генев, Янко Сандански, Даниел Васев, Дайсуке Мацуи, Галин Иванов, Петър Димитров, Мирослав Антонов. 25 минути преди края вместо Галин Иванов, Янко Сандански и Даниел Васев влязоха Спас Георгиев, Тодор Янчев и Здравко Лазаров.