С гол на новото попълнение Дормушали Саидходжа Етър стигна до домакинско равенство 1:1 срещу Локомотив (Пловдив) и прекъсна "черната" си серия от шест поредни загуби в "А" група. За последно "болярите" победиха Монтана с 3:2 в първия кръг, след което регистрираха само поражения.

Това бе и първи домакински гол за "виолетовите" на техния стадион "Ивайло" от началото на шампионата, както и първа спечелена точка пред родна публика.

Гостите от Пловдив можеха да поведат в края на първото полувреме, но удар на Диего Фераресо срещна левия страничен стълб. Още в самото начало на втората част обаче Мартин Кавдански даде преднина за Локомотив с красив фалцов удар и предизвика недоволство по трибуните.

Все пак влезлият като резерва Саидходжа успокои нещата с първото си попадение с "виолетовата" фланелка, след като в 81-ата минута овладя центриране от фланга, обърна се и с хубав удар препарира вратаря Кунчев - 1:1.