Миньор и Ботев (Враца) завършиха при резултат 2:2 в контролната среща играна в Перник. Мачът започна доста мудно и до 25-ата минута нямаше нито едно опасно голово положение пред една от двете врати. Това накара наставникът на "чуковете" да направи цели шест смени още преди да е изтекъл първия половин час игра.

Малко преди края на първото полувреме Миньор все пак успя да открие резултата чрез Крум Бибишков от дузпа, като това бе първи гол за новия клуб на нападателя. Три минути по-късно Ботев изравни с гол на Николай Христов.

През второто полувреме за пернишкия отбор в игра се появи  френски нападател Афте Хение, който записа първи игрови минути с "жълто-черния" екип.

Седем минути преди края на редовните 90 врачани организираха добра атака отляво, след която се стигна до удар, избит с мъка от голлинията от Михов, но при добавката Светлин Симеонов изведе гостите напред.

Ботев не успя да задържи крехкия си аванс повече от три минути, тъй като в 86-ата минута Николай Симеонов оформи крайното 2:2.

Състави:

Миньор (Перник): 91. Чворович, 32. Марков, 5. Стойчев, 4. Христозов, 2. Божиков, 13. Стоянов, 77. Тодоров, 17. Ванче Траянов, 76. Бибишков, 33. Том, 42. Брахими; Резерви: Банков, Славчев (вратари), Илиев, Рангелов, Стоянов, Йорданов, Атеф Хение, Михов, Цветков, Петков, Николов;

Ботев (Враца): 1. Митов, 11. Динчев, 16. Ковачев, 4. Ванков, 5. Николов, 18. Дениран, 7. Мечев, 8. Валериев, 19. Христов, 30. Ненен, 17. Коконов; Резерви: Станев (вратар), Куанк, Панделов, Караманов, Данчев, Михайлов, Траян Траянов, Димитров;