Лудогорец направи страхотен обрат последната си контрола от лагера в Испания. Българският шампион губеше с 0:2 от руския Краснодар, но в крайна сметка се поздрави с победа с 3:2.

За руснаците головете вкараха Вандерсон в 12-ата и бившият играч на Левски Жоазиньо от дузпа в 13-ата минути. Още до края на първото полувреме лудогорци изравниха чрез Марселиньо в 25-ата и Златински в 38-ата минути, а победното попадение бе дело на Безяк в 80-ата мин.

Лудогорец с престижна победа над Локомотив (Москва) >>

Вандерсон откри резултата в 11-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря Иван Чворович през зоната на Теро Мантула и вкара в близкия ъгъл с шут от 5 метра. Една минута по-късно бившият футболист Жоаозиньо покачи на 2:0 след точно изпълнение на дузпа. Руснаците разиграха след странично хвърляне, един от руските играчи влезе на скорост в наказателното поле и Кайсара го повали.

Българските шампиони се активизираха и върнаха едно попадение в 25-ата минута чрез Марселиньо, който засече подаванена Върджил Мисиджан. Христо Златински изравни в 37-ата минута след чудесно изпълнение на свободен удар, а минута по-късно пак той можеше да направи пълен обрат, но ударът му беше избит в корнер от вратаря Филцов. При изпълнението на корнера топката кацна на главата на Козмин Моци, който незнайно как не намери целта.

Треньорът на шампионите Стойчо Стоев направи седем смени за второто полувреме, а Лудогорец овладя средата на терена и прен0есе топката в полето на руския състав. За първите 10 минути обаче единствено Христо Златински пробва удар от далече, излязъл в аут. Постепенно разградчани взеха инициативата и на два пъти можеха да стигнат до трети гол след пробиви на Михаил Александров от дясно и удобни центрирания в наказателното поле. По-чистите положения обаче бяха за руския състав, като на два пъти Козмин Моци спираше топката на голлинията след удари на Ари и Гоу.

УЕФА с репортаж от Разград. Ето как от централата видяха Лудогорец >>

Чудесна комбинация на Мишел Платини и Роман Безяк обаче завърши с трети гол, като бразилецът изведе своя съотборник сам срещу вратаря за 3:2. До края на мача Лудогорец можеше да вкара още едно попадение, но Платини се размина пред голлинията.

Състав на Лудогорец: Иван Чворович, Жуниор Кайсара (46- Шоко), Козмин Моци (64- Александър Александров), Теро Мантула, Йордан Минев (46- Витиня), Йерун Луму (46- Михаил Александров), Мичел Бургзорг (46- Светослав Дяков), Христо Златински (73- Мичел Бургзорг), Върджил Мисиджан (46- Даниел Абало, 73- Димо Бакалов), Марселиньо (46- Себастиан Ернандес, 73- Мишел Платини), Жуниньо Кишада (46-Роман Безяк)