Локомотив (Пловдив) загуби катастрофално с 0:5 срещу украинския Днипро в контролна среща, играна в Марбея.

В 12-ата минута Сергей Политило отбеляза от пряк свободен удар, фронтално срещу вратата.

До края на полувремето българският отбор опита да изравни, но удар на Белаид не намери целта.

През втората част Днипро стигна до нови четири попадения. В 52-ата минута Сергей Кравченко завърши с далечен удар атака, минала през Зозуля и Калинич. Само 60 секунди по-късно грешка на Александър Тунчев позволи на Никола Калинич да излезе срещу Господинов и да го прехвърли за 3:0.

В последните десет минути украинският тим реализира още два гола във вратата на Локомотив. В 80-ата минута Евгени Селезньов вкара четвъртия гол, а пет минути преди края Кулаков беше фаулиран в наказателното поле и Руслан Бабенко реализира от дузпа за крайното 5:0.