Локомотив (Пловдив) се върна към победите и след две поредни загуби, сега постигна успех с 3:1 при гостуването си на Нефтохимик в първа среща от шестия кръг на "А" група.

Срещата започна отлично за домакините и още в 18-ата минута те имаха шанса да поведат в резултата с гол на Живко Петков, който реализира с глава след центриране отдясно на Кулибали.

Още до почивката обаче пловдивчани постигнаха обрат. В 33-ата минута Диего Фераресо изравни със страхотен удар от около 30 метра. В 42-ата мин. резултатът вече бе 1:2, а автор на попадението бе Йордан Тодоров. Десният халф на „черно-белите” бе изведен зад гърба на отбраната в зелено и сам срещу вратаря реализира.

Неприятни сцени се разиграха в паузата между полувремената като феновете на двата отбора влязоха в пряк контакт и се наложи намесата на полицията.

След почивката бургазлии бяха близо до гол, но изпълнение от пряк свободен удар на Николай Чипев срещна напречната греда в 64-ата мин. Локомотив също имаше своите шансове, но вратарят на домакините Караманов отрази добри удари на Н’Дайе и Камбуров.

Все пак превъзходството на гостите даде резултат и секунди преди последния съдийски сигнал, в добавеното време, малко след като бе направил пропуск, Здравко Лазаров засече центриране отдясно и от няколко метра отбеляза и оформи крайния резултат 1:3.

Локомотив остава на пето място в класирането, но вече е с актив от десет точки, с които се изравни с Ботев. Нефтохимик е веднага след това, на шеста позиция, със седем точки.