Локомотив (Пловдив) разби Монтана в среща от 27-ия кръг на "А" група. "Смърфовете" биха с 4:0 и не дадоха никакви шансове на съперника си, който твърдо остава на последното място с едва 13 точки. Отборът вече очаква сезона в "Б" група. Локо вече има 39 точки и дели седмото място с Берое.

И четирите попадения паднаха през първата част. Домакините откриха резултата в 23-ата минута. Златински отблизо направи 1:0 след пас на Диего. Само шест минути по-късно резултатът вече беше 2:0. Георгиев премина през цялата отбрана на Монтана и отбеляза. При следващата атака Мирчев засече с глава центриране и вкара третия гол за Локо. В последната минута на първата част Георгиев съвсем отчая гостите с четвъртия гол в срещата.

В 57-ата минута нещата станаха още по-тежки за гостите, тъй като Костадинов получи втори жълт картон и трябаше да напусне терена преждевременно. До края на мача обаче повече голове нямаше.