Локомотив (Пловдив) постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Етър (Велико Търново) от 23-ия кръг на „А” група. „Виолетовите” доиграха мача и с човек по-малко, след като в 70-ата минута вратарят Бак получи червен картон.

Домакините откриха резултата в 8-ата минута с гол на Диего, който се възползва от асистенция на Тодор Тимонов.

Доминацията на пловдивчани продължи и през втората част, а в 70-ата минута съвсем бяха улеснени, след като вратарят на Етър Бак удари противников играч без топка и бе изгонен.
В 81-ата минута Кирил Котев с глава се разписа за 2:0, а две минути по-късно резервата Мирчев оформи крайното 3:0 със силен удар от 15-ина метра.

След тази победа Локомотив (Пловдив) остава на седмо място във временното класиране с актив от 35 точки, докато Етър е предпоследен с 16 пункта.