Литекс записа разгромна победа с 5:0 над Пирин (Гоце Делчев) в мач от 13-ия кръг на "А" група. Срещата бе наблюдавана от около 300 зрители на Градския стадион в Ловеч, а с два гола се отчете Исмаил Иса.

Воденият от Христо Стоичков тим наложи доминация още от началото на двубоя и атаките следваха една след друга. Логично се стигна до първи гол във вратата на гостите. В 36-ата минута Ваюши откри резултата след хубав пас на национала Георги Миланов. Само три по-късно Антон Недялков центрира и Исмаил Иса засече с крак за 2:0. До почивката Литекс удари и греда след удар на Момчил Цветанов.

През втората част събитията на терена не претърпяха обрат. Така в 53-ата минута Иса с глава вкара втория си гол в мача след великолепно центриране на Момчил Цветанов.

В 72-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Пирин. Зад топката застана Георги Миланов, но вратарят на отбора от Гоце Делчев Абдиков изби.

Миланов успя да се реваншира за пропуска си в 84-ата минута, когато асистира на Галин Иванов за 4:0. В следващата минута Герасим Заков оформи крайния резултат.

В класирането Литекс е шести с 23 точки, а Пирин - осми с 18 точки.