Калиакра и новакът в "А" група Светкавица завършиха при резултат 2:2 в контролна среща, играна в Каварна. Мачът се игра в четири части от по 30 минути с петминутна пауза между тях. През първата половина доминираха играчите на Калиакра, с 3-4 по-смислени атаки, при най опасната от които Георги Кичуков улучи сглобката на вратата на Светкавица.

Втората част премина при поделено надмощие и не предложи интересни положения.

В третата четвърт треньорът на домакините Адалберт Зафиров вкара шестима резервни състезатели, които увеличиха остротата на атаките им.

Първия гол обаче вкара Светкавица. Отбеляза го Николай Вълев със силен нисък диагонален удар от 12-13 метра - 0:1. Две минути по-късно Джунейт Яшар изпълни прецизно пряк свободен удар вляво от търговищкия вратар и изравни - 1:1.

Последната четвърт започна на електрическо осветление и при по-хладно и приятно за игра време. В 96-ата минута Цветан Филипов завърши самостоятелна атака за тима от Каварна, преодоля двама защитници и вкара за 2:1.

В 108-ата минута Светкавица изравни резултата след като Мартин Христов спечели дузпа и Христо Петев бе точен от бялата точка за 2:2.

Мартин Христов можеше да донесе и победа за съотборниците си, но в края на 120-минутната среща пропусна да вкара на празна врата.

Състави:

Калиакра: Христо Бахтарлиев, Антон Петров, Павел Ковачев, Антон Димитров, Детелин Димитров, Никола Минков, Майкъл Тевия, Георги Кичуков, Ивайло Раденцов, Иван Цачев, Георги Филипов (49-Илиян Чавдаров, 71-Александър Събев, Георги Коруджиев, Ивайло Зафиров, Иван Райчев, Милен Бонев, Цветан Филипов, Юлиян Петков)

Светкавица: Александър Димов, Румен Стоянов, Дилян Колев, Игнат Дамянов, Георги Дамянов, Николай Славов, Васил Чолаков, Любомир Михалев, Емил Колев, Свилен Петков, Максим Недев (61-Иван Георгиев, Цветан Илиев, Стефан Лачов, Христо Петев, Мирослав Великов, Калоян Николов, Никола Николов, Невен Венков, Николай Вълев, Радослав Великов, Даниел Генов, Мартин Христов)