Миньор донесе радост на привържениците си след тежките дни преди началото на първенството, в които изобщо не се знаеше дали тимът ще започне участие в него.

Пернишкият тим се наложи над Пирин (Гоце Делчев) като домакин и това бе сериозна глътка въздух за него. След спечелените три точки Миньор вече е с 15, но остава на 13-о място, тъй като 12-ият Берое е със същия актив, но по-добра голова разлика.

"Жълто-черните" поведоха в деветата минута. Цветков изпревари Юсев с глава и прати топката във врата, за радост на привържениците на Миньор. В 38-ата минута Хазуров можеше да изравни за Пирин, но ударът му срещна гредата. В 44-ата минута домакините поведоха с 2:0, след като Павлов бе оставен непокрит и не сгреши.

След почивката темпото на игра рязко спадна и пред двете врати не се случи нищо интересно. Логично резултатът остана непроменен и Миньор спечели първите си три точки през пролетта.