Литекс отново се върна към победите благодарение на хеттрик на Георги Миланов във вратата на Монтана за 3:1 като гост в мач от 10-ия кръг на "А" група.

Момчетата на Христо Стоичков прибавиха 3 точки към актива си, след като загубиха последните си две срещи (срещу Ботев (Пловдив) и Левски).

Именно Миланов откри резултата на стадион "Огоста" в 15-ата минута след страхотно изпълнение на фаул. Четири минути преди почивката обаче Георги Пашов възстанови равенството. Така двата отбора се оттеглиха при резултат 1:1.
В 59-ата минута обаче вратарят на домакините Сендо извърши нарушение срещу Исмаил Иса и реферът Ахмед Ахмед отсъди дузпа за Литекс. Зад топката застана Георги Миланов и не сгреши. В 64-ата минута националът оформи и хеттрика си след пряк свободен удар.

Така в класирането Литекс е пети със 17 точки, а Монтана заема 11-ата позиция с 11 точки.