Ботев (Пловдив) претърпя изключително тежка загуба с 1:7 от чешкия шампион Слован (Либерец) в контролна среща, играна в Ларнака (Кипър).

Възпитаниците на Ярослав Силхави, които през този сезон се представят колебливо и заемат деветото място в класирането на чешкия шампионат, откриха резултата в 24-ата минута. Радослав Ковач намери с дълъг пас пред наказателното поле Мартин Фридек, който с едно докосване изведе Михаел Рабушич сам срещу Росен Андонов и нападателят на чехите прати топката в мрежата. След половин час игра Владимир Коуфал проби отдясно и подаде пред наказателното поле на непокрития Ондржей Кушнир, който с остър удар по тревата направи 2:0.

Пет минути след почивката, след контраатака, Рабушич получи топката в наказателното поле и с изстрел по тревата прати топката в долния ляв ъгъл на резервата Филип Димитров. Десетина минути по-късно след нова бърза атака Войтех Хадашчок се озова в изгодна позиция и със силен шут под плонжа на Димитров направи 4:0. В средата на втората част влезлият като резерва сенегалски нападател Мустафа Ндиайе вкара пети гол, след като прехвърли вратаря на българите от около 25 метра.

В 72-ата минута Тодор Неделев намали за Ботев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хабиб Бамого в наказателното поле.

В 83-ата минута Йозеф Шурал вкара хубав гол с удар от въздуха от границата на наказателното поле. Три минути по-късно друга резерва Лубош Хушек оформи крайното 7:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Йордан Христов.

Съставът на Ботев: Андонов (46-Филип Димитров), Перейра (69-Иршак), Рахов (61-Спрокел), Грънчаров (46-Айтов), Енрике (69-Минев), Христов, Огнянов (69-Костов), Павлов (69-Галчев), Неделев, Луис Педро (69-Цветков), Вандер (46-Бамого).