Локомотив (Пловдив) нанесе четвърто поредно поражение на Черноморец и се утвърди на шестото място в класирането на елитната група.

"Черно-белите" от Пловдив прекършиха своя съперник в средата на второто полувреме, когато стигнаха до два гола чрез Маламов и Садула.

Първото полувреме премина с натиск на домакините, които обаче не стигаха често до удобни ситуации за гол. Вместо това в 20-ата минута Утара пусна хубав пас към Преслав Йорданов и нападателят на Черноморец удари гредата със здрав шут.

Последваха няколко добри атаки на Локомотив. Първо Златински проби отляво и центрира към Юруков, който обаче стреля с глава в ръцете на Стоян Колев. В 32-ата минута стражът на Черноморец спаси хубав удар на Маламов от ъгъла на пенала.

В самия край на полувремето "черно-белите" натиснаха своя съперник и пропуснаха няколко отлични възможности. В 41-ата минута Юруков пусна хубав пас към Абушев, но голмайсторът на Локото стреля слабо. В самия край на първата част Стоян Колев сбърка за първи път, като изби слабо топката след шут на Златински. В последвалото меле обаче никой от Локомотив не успя да нанесе решителен удар.

На почивката с едноминутно мълчание бе почетена паметта на Иван Беделев, бивш футболист на Локомотив, който почина на 51 години миналата седмица.

Домакините натиснаха след почивката и поведе в 62-ата минута. Маламов получи хубав пас от Георги Стефанов на линията на наказателното поле, направи две крачки и стреля под плонжа на вратаря Стоян Колев за 1:0. Малко по-късно Локомотив реши мача с втори гол. Резервата Четин Садула направи 2:0 при първото си докосване до топката. Той получи висок пас между дузпата и наказателното поле и простреля Стоян Колев с глава. В 67-ата минута гостите пропуснаха най-добрата възможност за гол.

Паланков напредна в половината на домакините и пусна на Юсеф, който обаче стреля в тялото на Диего. До края домакините владееха повече топката и Черноморец не получи нови шансове за почетен гол. На трибуните на стадиона в Пловдив беше треньорът на Берое Петър Хубчев, който бе дошъл лично да разузнава съперниците на терени преди предстоящите двубои на старозагорци с Локомотив и Черноморец.