Черно море записа втори пореден домакински успех срещу силен съперник. След успеха срещу Литекс с 1:0, момчетата на Георги Иванов - Гонзо се справиха и с Локомотив (Пловдив). Двубоят от 28-ия кръг на "А" група завърши при резултат 3:0 в полза на "моряците".

Две от попаденията паднаха в първата част на срещата. В 8-ата минута Симеон Райков центрира от корнер и Бергонси засече с глава за 1:0. Натискът на домакините продължи и логично се стигна до второ попадение във вратата на Локомотив.

С асистенция отново се отличи бившият футболист на Левски Симеон Райков. Той подаде към Брус Инканго, който с удар от около 20 метра удвои преднината на Черно море.

Крайното 3:0 оформи Георги Илиев. Националът успя да довкара топката във вратата след далечен изстрел на Манолов.

За цялата срещата гостите от Пловдив организираха едва три добри атаки, но Владислав Мирчев и Валери Георгиев направиха пропуски, а Христо Златински удари гредата секунди преди края.

Така в класирането Локомотив е седми с 39 точки, а Черно море заема 10-ата позиция с 31 точки. В следващия кръг "моряците" гостуват на Миньор, а пловдивският тим приема Берое.