Берое постигна поредна победа в долната седмица на „А” група и този път се наложи с 2:1 като домакин на Пирин (Гоце Делче) в среща от 32-ия кръг.

След равностойни начални десетина минути старозагорци постепенно овладяха инициативата и започнаха атаки към вратата на Абди Абдиков, който обаче на няколко пъти имаше добри прояви и запази вратата си. В 30-ата минута обаче полузащитникът Самир Аяс бе изведен сам в наказателното поле на гостите, преодоля технично Абди Абдков и с удар в близкия ъгъл откри резултата - 1:0 за Берое.

Само три минути по-късно Георги Андонов стреля отлично от фаул от около 25 метра и топката летеше под напречната греда, но с отлична проява Абди Абдиков изби топката в ъглов удар.

Домакините доминираха и през втората част и в 51-ата минута след изпълнение на ъглов удар Георги Костадинов бе най-съобразителен и с глава увеличи на 2:0 за Берое.

В 69-ата минута Костадин Башов стреля от свободен удар, но топката премина високо над напречната греда на вратаря на домакините Иван Караджов. В добавените минути на срещата Башов все пак порази вратата на домакините и с техничен удар оформи крайния резултат 2:1 в полза на Берое.

В класирането Берое е на 8-о място, на върха в долната половина, с 52 точки, а Пирин е 12-и с 19.