Изтокът спечели със 163:155 срещу Запада в 62-ия Мач на звездите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, игран в Ню Орлеанс, щата Луизиана.

Кайри Ървинг (Кливланд) от Изтока беше най-резултатен с 31 точки и 14 асистенции и спечели индивидуалната награда за най-полезен играч. Неговият съотборник Кармело Антъни (Ню Йорк) добави още 30 точки и постигна рекордните за Мача на звездите осем тройки.

Един от точните му далечни изстрели дойде малко повече от минута преди края и даде преднина от четири точки в полза на Изтока.

Отборът, воден от Ървинг и и Антъни, изоставаше в резултата с 18 точки в третия период, но в четвъртата част Кайри Ървинг се представи отлично и реализира 15 точки.

Кевин Дюрант (Оклахома Сити) и Блейк Грифин (Лос Анджелис Клипърс) отбелязаха по 38 точки за Запада, но не успяха да помогнат на тима да запази аванса си.

Звездата Леброн Джеймс (Маями) завърши с 22 точки, 7 борби и 7 асистенции за Изтока, който имаше последната дума в шоуто, провеждащо се за поредна година.

Това беше най-резултатният Мач на звездите в НБА за всички времена. Тимът на Източната конференция води с 36:26 победи. Мачът на звездите през 2015 година ще се проведе в Ню Йорк.