Такива прогнози прави неправителствена организация в свой доклад под заглавие "Климатът на бедността". Организацията "Крисчън ейд" отправя призив към богатите страни да вземат мерки, за да предотвратят бързото затопляне на климата и последиците от него. От приведената статистика става ясно, че през 20-и век средните температури на земята са се повишили с 0.6 градуса по Целзий. Има вероятност до 2100-на година те да скочат с още 3 градуса.

Като се позовава на данни на ООН, организацията прогнозира, че дотогава близо 185 милиона души ще умрат от заболявания, породени от високите температури. Те ще предизвикат взрив в популацията на разпространителите на зарази: например, на комарите.

Топящите се ледници ще доведат до ерозия на бреговата линия, но и ще увеличат водата в моретата и океаните. Това ще доведе до намаляване на питейните водоизточници. В променения климат ще зачестят наводненията и засушаванията. От това сухите райони ще стават още по-сухи, а влажните - по-влажни. Особено тежко това ще се отрази на хората в Африка. С изострянето на кризата за вода и обработваема земя могат да настъпят въоръжени конфликти.

"Крисчън ейд" призовава индустриалните държави да намалят с 2/3 емисиите на въглероден двуокис до средата на века. Като припомня, че Протоколът от Киото е единственият инструмент за регулиране на екологичната обстановка в света, организацията приканва Съединените щати да го подпишат, за да не демотивират другите страни за действия в тази посока.