Всички на борда на разбилия се малък самолет в Сан Диего, Калифорния, са загинали, съобщиха местните власти.

Полицията и пожарната в Сан Диего обясниха, че частният самолет  е бил с капацитет 8-10 души, но не знаят колко всъщност са пътували с него. 

Машината се разби в жилищен район, а в близост до катастрофата има 10 къщи. Убити и ранени сред местните жители няма.

Едно от предположенията за инцидента е, че самолетът е поразил електрически кабел.

Снимка: btvnovinite.bg

„Когато самолетът се е разбил и горивото му е започнало да тече, то е запалило всички коли от двете страна на улицата. Всички автомобили в района са изгорели.

„Не мога да опиша ситуацията с думи, по улицата се стичаше самолетно гориво, всичко бе обхванато от пламъци, картината бе ужасяваща“, каза началникът на полицията в града Скот Уол.

Кадри от мястото на инцидента показват овъглените коли, разхвърляни по улицата.

Снимка: btvnovinite.bg

Според уебсайта за проследяване на полети Flight Aware катастрофиралият самолет е трябвало да кацне на летище в Сан Франциско в 3:47 ч. местно време, а е излетял от малко летище в град Уичита, щата Канзас. 

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK