Документът задължава Иран да преустанови обогатяването на уран, в противен случай рискува да му бъдат наложени санкции.

Посланиците на Франция и САЩ изразиха надежда, че резолюцията ще бъде приета до края на седмицата. Русия и Китай - и двете с право на вето в съвета - се противопоставят на санкции или използване на сила за решаване на проблема с иранската ядрена програма. Руският посланик в ООН заяви, че страната му е готова да подкрепи документа, ако в текста бъдат внесени поправки.

Емир Джоунс Пери, посланик на Великобритания в ООН: "Същността на тази резолюция е да задължи Иран да прекрати всички дейности по обогатяването на уран, изследователските дейности, както и изграждането на реактор с тежка вода. Освен това призоваваме страните да не допускат внасянето на опасни материали в Иран. Резолюцията не бива да се смята като предвестник на санкции, а като ясно послание и спешен призив".

Текстът не споменава за санкции, но предупреждава за разглеждането по-нататъшни мерки, ако е необходимо, за да се гарантира прилагането на резолюцията. Документът се основава на глава 7 от Устава на ООН, която позволява на организацията да налага санкции, дори да прибегне до сила, ако прецени, че е застрашена международната сигурност.

Междувременно Иран обяви, че вече има възможност да започне масово производство на центрофуги за обогатяване на уран и съобщи за новооткрити находища на уран на своя територия.