
Димитрина Йорданова: “Имам време, трябва да давам личен пример на дъщеря си - много говорихме, тя е на 16-17 години и смятам в другия проект и тя да се включи”.
Григорий Дойкин: “Защото се оказа, че мога да бъда полезен. Аз съм пенсионер, разполагам с цялото си време и при туй положение щеше да е голям егоизъм да кажа “не ща” и да си стоя вкъщи”.
Освен работници и пенсионери, за доброволци се записват още студенти и безработни. Общо - 50 души. Най-често болните искат да разговарят с тях. Но никой не отказва да им окаже и друга помощ.
Медиците и персонала в болницата вече са свикнали с доброволците и дори имат впечатления от работата им с пациентите.
д-р Maрко Гугушев - управител на МБАЛ "Св. Панталеймон", Пловдив: “Представяте си, че един човек напуска нормалния си живот, който е водил, има да получава пенсия, или както е сега - да си плати данъците, което някой трябва да движи. В този смисъл доброволците са добре дошли”.
Тази помощ болните ще получават до месец април следващата година. Такъв е срокът на програмата, която българска фондация осъществява с помощта на Европейския съюз. Оттам се надяват догодина проектът да бъде продължен, тъй като в САЩ, Австралия и Европа вече е доказал своята ефективност.