Говорителят уточни, че командването на международните сили за поддържана не сигурността -ИСАФ, възприема днешното нападение съвсем сериозно и преразглежда мерките за сигурност. Една от двете 107-милиметрови ракети, китайско производство, се взривила на няколко метра от сградата. Тя е от типа ракети използвани от муджахидините срещу съветските войски през 80-те години.
Миналата седмица афганистанските власти задържаха близо 300 души по подозрения, че готвят преврат срещу правителството. Говорителят на ИСАФ отказа да разкрие какви доказателства има командването за връзката между арестите и днешната атака.
Междувременно, в централната провинция Бамиан пристигна екип от ООН, за да разследва трите масови гроба, открити в четвъртък близо до летището на провинциалната столица. В един от тях бяха намерени около 35 трупа. Предполага се, че телата са на хора от местно хазарско племе, избити около месец преди падането на режима на талибаните в края на миналата година.

