На паркинг в Истанбул е задържан български тир с близо 65 килограма синтетична дрога, на стойност около 2 милиона долара. У нас са арестувани двама българи и един сириец, организатори на наркоканала, съобщиха от НСБОП.

Двамата българи и сириецът, който живее у нас от години, са организирали канала за каптагон. Пратката е тръгнала с товарния камион на единия от българите. Хапчетата са пакетирани от другия. На паркинг в Истанбул дрогата е трябвало да се прехвърли в леката кола на сириеца. От там той е щял да прекара наркотиците до родината си.

От съображения за сигурност, полицаите от НСБОП не са дочакали сириецът да стигне до уговорената среща в Истанбул и да пренатовари количеството. Задържали са го още в България. Други двама сирийци с българско гражданство са замесени в канала, но още не са арестувани.

"Каптагонът беше предоставен от двама сирийци в София, по които още работим. По наши данни дрогата е произведена в лаборатория в Сърбия", каза зам.-директорът на НСБОП Венелин Великов.


Преди няколко дни турските служби задържат на българо-турската граница друга пратка с каптагон. Дрогата е пренесена в турски тир. Там е чакана от българин.

"Той е криминално проявен, задържан е в Австрия за хероин. Знаем за него, че е от Добрич, от средния ешалон на ВИС. Васил Василев се казва", поясни Венелин Великов.

Според НСБОП, между двата канала няма връзка.


Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google