
От своя страна правителственият говорител Димитър Цонев каза за Би Ти Ви тази сутрин, че томболата, която е част от кампанията за повишаване на избирателната активност, е обществено оправдана цел и досега нито един политик или наблюдател не е казал обратното.
"Ще имам среща днес в 16 часа с представители на ОССЕ, за да разсея техните съмнения относно обществената необходимост от така наречената кампания за повишаване на избирателната активност. Аз не бих искал томболата да бъде разглеждана самостоятелно, защото това е една обща кампания - кампания наречена така - за повишаване на избирателната активност, за да могат повече хора да излязат на 25 пред урните и да гласуват, каза правителственият говорител Димитър Цонев. Всички твърдят, че това да е организирано от правителството, това е прецедент, никъде другаде го няма. Да винаги има прецеденти за нещо, което се случва."
Според правителствения говорител Димитър Цонев, активисти от левия политически спектър търсят начин да повлияят на фирми като "Глобул" и БТК, за да не дадат номер за изборната лотария. Цонев каза още, че въпреки отказът на "Мобилтел" да даде номер за проверяване на резултатите чрез sms-и, правителството с помощта на другите два телекомуникационни оператора е покрило над 5 милиона души, които по думите му, ще гласуват на предстоящите избори.
Цонев каза още, че лотарията не трябва да бъде разглеждана самостоятелно и допълни, че това е обществено оправдана цел, за която никой наблюдател или политик не е казал нищо против.