Търсенето на българско зърно на международния пазар е голямо, заяви земеделският министър Мирослав Найденов при откриването на ловния сезон в Ямболско. Министърът потвърди, че тазгодишната зърнена реколта е с около 30 на сто по-високо качество, което означава и по-висока цена на пшеницата.

Министърът посъветва продавачите да не изчакват с продажбата на пшеницата, тъй като цената й няма да се повиши, а точно обратно – ще падне.

„Тези, които продължават да задържат, ще загубят. Някои от тях вече загубиха, задържайки старата реколта”, заяви министър Найденов.

Министърът допълни, че следващата седмица ще посети Косово, откъдето са изразили готовност да купуват наша пшеница. По-рано йорданският министър на земеделието при посещението си в България също е предложил да купуват пшеница от България.