Японец започна второто си самостоятелно околосветско пътешествие с яхта. Той отплава от родния си град Кобе в Западна Япония, изпратен от стотици близки, приятели и почитатели.
Славата на Кеничи Хорие в родината му изгря още в младите му години. Само на двайсет той стана първият японец, който преплава сам Тихия океан. По-късно пак сам и без да спира обиколи земното кълбо, като тръгна на запад. Сега, на 66-годишна възраст, Хорие смята да направи околсветско пътешествие, тръгвайки на юго-изток, като прекоси опасния Магеланов проток край Южна Америка. Японецът сподели, че посвещава околосветската си обиколка на първия мореплавател в света, извършил този подвиг.
"Магелан е бил първият човек, обиколил земното кълбо по море. Посвещавам това пътуване на авантюристичния му дух, на който всички трябва да сме задължени", казва Хорие.
Околсветската обиколка ще продължи 8 месеца. Мореплавателят няма да спира по пътя и ще поддържа постоянна връзка с базата в Япония чрез сателитна връзка. Хорие е почти национален герой за сънародниците си. Някои го наричат японският морски Чарлс Линдбърг. Известен е с активната си природозащитна дейност. Веднъж дори излезе в морето с яхта, построена от рециклирани консервени кутии. Този път обаче той ще обикаля света с традиционна 13-метрова яхта, наречена "Русалка".
