Министър-председателят добави, че на нещата трябва да се гледа с реализъм.

По думите му, "докато не се оправи палестинският въпрос, ще имаме още доста главоболия покрай иракската криза".

Премиерът и съпругата му Маргарита дойдоха в Рилския манастир заедно белгийския крал Албер Втори и кралица Паола, които посрещнаха Новата година у нас.

Симеон Саскобургготски пожела 2004-та да е добра, положителна и успешна за България. За себе си поиска най-вече енергия.

СИНХРОН - Симеон Сакскобургготски, министър-председател
На въпрос дали да очакваме новата година да донесе някакви промени в кабинета, министър-председателят отговори така: "За промени в кабинета се говори непрекъснато, повече от това не мога да кажа. Това само се прави, като се вземе решение, иначе не е редно и коректно да се спекулира."

Попитан кои са целите, които си поставяте за тази година, той посочи: "Да си свършим работата."

"По резултатите. Вие знаете, аз не говоря. Ние сме живели толкова години в бомбастика и сгъстен въздух, че мисля ни е времето да сме малко по-прагматици и да вършим работа без много приказки", каза още премиерът.

Той обясни, че ако има някакви препоръки към работата на министрите, ще им ги каже лично. Иначе призова всички да работят заедно за доброто на страната.

Симеон Сакскобургготски сподели, че по празниците са му звъняли приятели от Западна Европа и Съединените щати, които са посочили България като най-перспективната държава в нашия регион.