
Преговорите с НЕК от турска страна започнаха заместник-министърът на енергетиката Селахатин Чимен и генералният директор на турското енергийно дружество "ТЕТАШ" Аднан Сарикайя. От НЕК съобщиха, че до приключването на разговорите, най-вероятно днес, двете страни ще се въздържат от коментари.
През април Анкара спря доставките на ток с мотив, че не е започнало строителството от турски фирми на каскадата "Горна Арда" и магистрала "Марица", както предвижда двустранното споразумение. Сега има индикации, че износът на тока няма да се обвързва с изграждането на инфраструктурни обекти.
За днес е предвиден обяд на представителите на турската електрическа компания с министъра на енергетиката Милко Ковачев.