До 300 българи годишно ще имат възможност да работят като стажанти във Франция. Това предвижда споразумение, което подписаха днес в Париж министърът на труда и социалната политика Христина Христова и френския социален министър Франсоа Фийон.

Споразумението за обмен на стажанти ще даде право на българи и французи да работят от 3 месеца до година и половина, съответно във Франция и в България. Изискването е да имат завършено професионално образование и да са между 18 и 35-годишни.

България и Франция ще си обменят до 300 стажанти годишно. Те ще получават разрешения за работа, за срок от 3 месеца до 1 година. Този срок ще може да се удължава с още 6 месеца. Заплащането ще бъде като на работещите от приемащата държава. Стажантите ще ползват и равни права на трудова защита.