Добромир е една от жертвите на престъпната група. Преди осем години баща му - собственик на апетитен апартамент в центъра на Бургас, е намерен обесен. Оказва се, че седмици преди това жилището му е станало собственост на други хора.
"Убедени сме, че апартаментът е продаден без знанието и съгласието на нашия баща, както сме убедени също, че той не е сложил сам край на живота си. Никакви признаци нямаше да е бил отчаян, да не е бил щастлив, да има намерение да продава имота или пък да се самоубива", разказа Добромир Иванов.
В деня, в който погребва баща си, Добромир открива, че не може да влезе в дома му. Въпреки че според Добромир има доказателства, че подписът на баща му е фалшифициран, делото в Бургаския окръжен съд "зацикля".
Жилището вече е собственост на братовчед на Капона. Заради делата той не може да го продаде, но печели като го дава под наем. До момента разследващите са установили още четири измами, дело на групата на Капона. Всички "жертви" са имали имоти в центъра на Бургас.
"Живеещи самотно хора, по възможност без наследници, такива, които са били по-лесни за манипулиране. Съответно спечелване на доверието и на по-късен етап използване на техни лични данни", обясни окръжният прокурор Елгина Чалъмова.
Установено е, че чрез измами групата е усвоила над 1 млн. лева. От тях 300 000 са кредити, срещу които са ипотекирали жилищата. Разследва се участието и на нотариуси и банкови служители в схемата. Въпреки че многократно е регистриран за измами, кражби, заплахи за убийство и данъчни престъпления, Капона развива успешен бизнес със заложна къща в София.