Митко Нецов доскоро е бил учител по история в старозагорско училище. Миналата година идва време за съкращения. Ръководството предпочита да запази двете му колежки, а той да си отиде. Нецов си обяснява случилото се с феминизацията на учителската професия и се оплаква в комисията по дискриминация.
Миналата година в комисията са се оплакали над 170 мъже, а недоволните дами са били 160. Имало е оплаквания от самотни бащи, които трябва да доказват пред работодателите си, че няма кой друг да гледа децата им. Сексуален тормоз на работното място спрямо представители на силния пол не е имало. Жертвите пък най-често се питат: "Защо аз?"
И дамите имат от какво да се оплачат. В комисията по дискриминация се жалва оркестрантка от духов оркестър, която била принудена да носи тежките чанти с партитурите на колегите си мъже.