С камера или без камера. Този въпрос мъчеше служителите на "Автомобилна администрация" през целия ден. От една страна наредба задължава изпитващите считано от днес да записват изпита, но пък дали това е законно, докато тече съдебното обжалването на търга от една от фирмите доставчици на камери. Докато се намери отговор, кандидат-шофьори не успяха да се явят на изпит.
"Определено се чувствам прецакан, защото си изкарах теорията и всичко, насрочили сме дата за изпита, от рано сме подали документи и в един момент не искат да ни изпитват".
Формално изпитите започнаха, но реално камери за всички нямаше, което допълнително изнерви обстановката.
"Изпит няма да има. Това означава, че хората са платили, изпитът е насрочен, но няма да се проведе", каза Димитър Соколов.
От браншовата организация на инструкторите завиха, че са знаели какво ще се случи и са се опитали да предупредят министерството още преди седмици.
"От един месец търся среща с министър Цветков, виждахме се мимолетно, искахме да дадем сигнала за това, което ще стане”, съобщи Йонко Иванов.
Изпаднали в патова ситуация, от Министерство на транспорта решиха да отложат влизането на наредбата в сила. Видеонаблюдението върху изпитите започва от 1 октомври.
"Заложихме този максимално малък срок, който си беше напълно достатъчен при положение, че не се случи толкова дълга процедура за обжалване, която никой не може да предвиди, както и решение на съда, което може да не е в наша полза", коментира Симеон Арнаудов.
Отворен остава въпросът кога хората, които не успяха да се явят на изпит днес, ще могат да покажат какво са научили, макар и без видеонаблюдение.