Атаката трае 2-3 минути. След това бандата се изпарява. Уплашени, гардовете звънят в полицията. Въпреки всичко нападението не успя да осуети работната нощ на фолк бара. Два часа след като маскирани атакуваха входа на заведението със секири, дискотеката отвори врати за клиенти.
Още докато течеше огледът на мястото обаче, друг сигнал за нападение със секири прати униформените в столичния квартал "Хаджи Димитър". Оказа се, че същите секири са забити във входната врата на блок 87 в квартала и то само 10 минути преди да се реализира нападението в дискотеката.
Според съседи нападателите викали: "Катерица, ще те убием, ще те ликвидираме".
И двете престъпления са извършени по идентичен начин. Бандитите са пристигнали пеша и пеша са избягали, оставяйки след себе си две секири, забити във вратата. По първоначална информация млад мъж, който живее във входа, е познат под прозвището Катерицата. Той беше разпитан от полицията, но отказа да застане пред камера.
Официално Катерицата не се свързва нито със собствеността на нападнатия клуб, нито като част от персонала му. Разследващите обаче смятат, че двете нападения са свързани и са заради конфликт в наркосредите.