Световната здравна организация съобщи, че нивото на радиация в Токио се увеличава, но все още не е опасно за здравето и не вижда причина да забрани пътуването до Япония заради ядрената криза, предаде Асошиейтед прес.

Радиацията от авариралата АЕЦ в Япония не е достигнала горната част на атмосферата и пътуването по въздух е безопасно с изключение на непосредственото въздушно пространство над централата, заяви експерт от Световната метеорологична организация, цитиран от Ройтерс.

Има изтичане на радиация само до най-ниските нива на атмосферата и при сегашната ситуация няма причина да се страхуваме за международното въздухоплаване, изтъкна експертът, според когото няма нужда от сканиране на пътници, завръщащи се от Япония.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google