Очевидно Еминем се е отказал да пуска продължението на излезлия миналата година албум "Relapse", информира nme.com.

Рапърът пуснал съобщение в официалната си страница в Twitter, което гласи: "Няма Relapse 2".

Еминем възнамеряваше да пусне албума още през декември 2009 г., като определяше новия си проект като "определено различен” от първата част.

Рапърът разкри, че все пак възнамерява да издаде албум, но той няма да е продължение на "Relapse", а ще бъде самостоятелен продукт, който ще носи името "Recovery". Албумът трябва да излезе на 21 юни.

"Първоначално планирах да пусна Relapse 2 миналата година”, каза рапърът от Детройт. ”Но в процеса на записване на парчетата и работата с нови продуценти, идеята за продължение на Relapse започна да ми се струва безсмислена и реших да направя изцяло нов албум. Музиката в Recovery се получи много различна от тази в Relapse и мисля, че заслужава свое собствено заглавие.”