Не се очакват кадрови промени в митниците, обяви на пресконференция в Сливен вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков. Това, което се изнася, показва колко добре, за кратко време, извършените административни и кадрови промени в митническата агенция спомагат тя да стане една от най-добрите институции в България, каза той. По думите му всички кадрови решения са правени според закона и в рамките на процедурите.
Министър Дянков даде отрицателен отговор и за възможността да бъде намален акцизът за цигарите и тютюневите изделия и беше категоричен, че той ще остане такъв, какъвто е в рамките на три и, вероятно, и в следващите пет години.
По данни на финансовото министерство към края на 2010 г. общините в България дължат общо, по различни договори, около 220-230 млн. лева. Половината от общините нямат дългове, освен обслужваните краткосрочни задължения, обяви министърът.

Снимка: БГНЕС