В навечерието на Коледа с пищна празнична украса се похвали и Белият дом. Първата дама - Мишел Обама покани всички американци да споделят празника.
“Това е място, потънало в история, но е и дом, където всеки е добре дошъл. Имаме 19 елхи - по една във всеки ъгъл. Имаме 160-килограмов коледен сладкиш, копие на Белия дом и още много други изненади. За всичко ни помогнаха над 100 доброволци да направим Коледа светла и красива”, заяви първата дама на САЩ Мишел Обама.
В същото време пред Белия дом беше издигнат гигантски свещник за настъпването на еврейския празник Ханука. Той е наричан още празник на светлината и продължава осем дни. Ханука е семеен празник, на който се пеят песни и се приготвят ястия в растително масло, което напомня за ритуалното масло в храмовете.
А в Япония Дядо Коледа вече започна да раздава подаръци. Белобрадият старец зарадва детска градина в Токио.
“Обичам децата в Япония, защото са много сладки и са различни от другите деца, най-вече са изключително възпитани и вежливи”, каза Дядо Коледа .
Посещението в Япония беше малка проба за изправността на шейната на Дядо Коледа преди същинския празник, когато старецът ще обиколи света за една нощ.