Те настояват правителството да направи всичко възможно за освобождаването на сина им.
Редник Гилад Шалит беше пленен в ивицата Газа точно преди 4 години.
Семейството на отвлечения войник ще върви пеша 12 денонощия и ще разпъне палатка пред сградата на правителството в Ерусалим. В похода ще участват хиляди израелци.
„Днес тръгваме на дълго и трудно пътуване и ще се завърнем обратно само заедно с Гилад”, каза майката Авива Шалит.
„Чакахме 4 дълги и мъчителни години. Гилат чакаше 4 дълги години и продължава да чака. Чака тези, които го изпратиха там - неговите командири, премиера, военния министър”, допълни бащата Ноам Шалит.
За освобождаването на пленника екстремистите от „Хамас” поставят условие Израел да освободи техни съмишленици, осъдени за тероризъм. Кабинетът обаче не е склонен да плати толкова висока цена за свободата на пленения. Родителите се заричат да не напуснат палатката си пред сградата на Правителството до освобождаването на сина им.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















