Футболистът на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни и приятелката му от детството Колийн Маклафлин се ожениха в Италия днес, предаде Би Би Си, като цитира кмета на Портофино - курорта с най-скъпите вили в Италия.

Предполага се, че двамата са си казали "да" във Вила Дурацо, дворец от XVII в., в която миналата година се ожениха певецът Род Стюарт и Пени Ланкастър. Точните подробности около сватбата се пазят в тайна, закрепена с предполагаем договор за 2,5 милиона британски лири.

И двамата младоженци са на 22 години. Те са се запознали, когато са били на 12, а са започнали да се виждат от 16-годишна възраст. Според телевизия "Скай нюз" на гражданската церемония, по време на която Колийн се е просълзила, са присъствали само роднини и близки приятели. Свидетели са били приятели на двамата.

Церемонията е била на италиански език и преводач е бил свещеник от Ливърпул, който е бил извикан специално за случая. Младоженците не са си разменили пръстени.

Сватбеният прием е в близко абатство с 650-годишна история. Кулминацията на празненството ще бъде белязана от пищни фойерверки. Говори се, че двойката е пръснала 5 милиона лири за сватбата, като половината от сумата е заплатило лъскавото списание "ОК!".

Бодигардове от дни охраняват обектите и не пускат фотографи, телевизионни екипи и репортери, които се бяха събрали в курортното градче Санта Маргерита Лигуре.