
"Изведнъж така ме разтресе павилионът, такъв силен удар чух...Гледам - лежи човек и шофьорът отиде да го вдига и нещо му каза "Приятелю, приятелю!" и мен ми се стори, че това момче си отвори устата и му каза нещо, ама дали е така - шофьорът ще каже”, разказва Петранка Димитрова, очевидец на инцидента.
22-годишният шофьор на мерцедеса Хюсеин Нихат, освен че е неправоспособен, се оказва, че е карал пил- тестът с дрегер отчел над 1 промил, съобщиха за bTV от прокуратурата. След инцидента съучениците на убития Денислав бяха освободени от учебни занятия.
"Беше много добър приятел, страхотен ученик, само отлични оценки имаше. Беше много добър в спорта и имаше бъдещеq 100 процента", казва неговата съученичка Радина Кордова.
По разпореждане на прокуратурата пияният шофьор бе задържан в ареста за 72 часа, а в понеделник ще се гледа мярката му за неотклонение. Ако в хода на съдебното производство бъде признат за виновен, Хюсеин Нихат ще лежи в затвора между 3 и 10 години, освен ако производството не се развие при съкратена процедура. Тогава по закон наказанието, което евентуално може да му наложи съдът, ще бъде под минималното.