Женският ни национален отбор по волейнол постигна трета поредна победа в четвъртия турнир от група "А" на Европейската лига.

Във Варна момичетата на Марчело Абонданца надделяха над Турция с 3:1 гейма и завършиха на първо място в групата с 27 точки. Българките записаха 8 успеха и
4 загуби.

Гостите започнаха по-убедително първата част и успяха да
поведат с 4:1. Националките ни изравниха при 8 равни. Последваха още две изравнявания, а при техническото прекъсване България водеше с 12:10. Българките безпроблемно успяха да вземат първата част с 21:17.

В началото на втората част играта бе равностойна с няколко изравнявания на резултата. България водеше при техническото прекъсване с 12:10. Последваха три изравнявания в резултата, последното при 17:17, след което националките ни спокойно затвориха гейма с 21:17.

Третата част започна с няколко изравнявания в резултата, след което България успя да поведе с 9:6, но допусна изравняване при 11:11. След още три равенства България поведе в резултата. Турция обаче не се предаде и не само изравни, но и поведе в резултата и заслужено взе третата част с 21:18.

Четвъртата част отново започна равностойно, но след три
изравнявания България успя да поведе с 3 точки, а при
прекъсването водеше с 12:8. До края на гейма националките ни нямаха проблеми и спечелиха частта и съответно мача.

След изиграването и на четирите турнира в групата България завърши първа с 27 точки, следвана от Румъния с 20 точки. Двата отбора ще участват в срещите от финалната четворка следващата седмица във Варна. Трети в групата остана отборът на Турция с 16 точки, а Унгария зае последното място с 9 точки.

Срещите от финалната четворка на Европейската лига са
следващата събота и неделя в Двореца на културата и спорта във Варна. В турнира ще играят отборите на България, Румъния, Белгия и Германия.