Маями спечели със 105:100 срещу Сан Антонио в една от двете срещи от НБА тази нощ, но поведението на гостите предизвика гнева на шефа на Лигата Дейвид Стърн. Той се ядоса, че треньорът на ”шпорите Грег Попович даде почивка и не взе в групата звездите на тима Тим Дънкан, Тони Паркър, Ману Джинобили и Дани Грийн. Както е известно, в Америка отборите имат поредици от гостувания, а срещата в Маями е последен от серията на тима за шест мача извън дома. Попович обаче реши да даде почивка на ветераните, тъй като им се натрупала умора и ги прати у дома.

Въпреки това обаче, Спърс показа доста съдържателна игра и беше близо до победата. 2:14 минути преди края те водеха с 94:93, след което обаче домакините направиха серия от 10:2 точки, осигурила им успеха. В крайна сметка точният изстрел на Рей Алън 22,6 секунди преди сирената се оказа решаващ за успеха на Хийт.

"Извинявам се на всички фенове на баскетбола, които гледат мачовете от НБА. Да лишиш хората от възможността да гледат някои от любимците си заради решение, че имат нужда от почивка, е неприемливо. Ние трябва да имаме респект към феновете, които си купуват билетите, както и артикулите по фен-магазините и да им връщаме същото, каза побеснелият Дейвид Стърн.

"Знаете, че Спърс повече няма да дойдат в Маями. Как да обясня на хората от този град, че при единствената им възможност не са успели да гледат Леброн срещу Тим Дънкан или срещу Джинобили!?”

"Аз мисля, че всеки има право да си преценява тежестта на програмата и силата на своя си отбор в момента. В нашия случай ни чакат 11 мача за месеца и осем дни пътувания, след което имаме нови 10 дни по пътищата. Мисля, че момчетата не са машини, а живи хора”, обясни своята гледна точка Грег Попович.

При пас на Джеймс по-малко от половин минута преди края Рей Алън вкара тройка и направи 100:98. След него Джеймс, Дуейн Уейд и Алън вкараха фаулове и донесоха успеха.

След тази среща Маями има 11 победи и 3 поражения на върха в Източната конференция, а Сан Антонио е с 13 победи и 4 загуби на 2-о място в Югозападната дивизия. При липсата на звездите Гари Нийл беше водещ реализатор на Спръс с 20 точки, а бразилецът Тиаго Сплитер добави 18.

В другата среща от снощи Голдън Стейт се наложи мъчно със 106:105 над Денвър.