
Колосите на испанския и световен футбол Барселона и Реал (Мадрид) са замесени в допинг-скандал според френския всекидневник "Le Monde". Изданието твърди, че грандовете са се ползвали от услугите на очернения доктор Еуфемиано Фуентес. Медикът бе забъркан с допинг-скандал в колоезданието и това дава повод на вестника да заподозре европейския клубен шампион и най-титулования клуб в Испания.
Заради медицинските методи на Фуентес 56 колоездачи бяха спрени от участие на "Тур дьо Франс". Впоследствие състезателите бяха оневинени.
Освен двата големи в Примера с лекаря се свързват и тимовете на Валенсия и Бетис. Обвиненията са за предходния сезон 2005/2006, като според вестника има доказателство за участието на Фуентес в лечението на футболистите от тези 4 отбора.
Новината на "Le Monde" се взима доста насериозно в Испания и е водеща в електронните издания на авторитетните "Марка" и "Ас".
АЛЕКСАНДЪР ДИМИТРОВ

