Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Манчестър Сити в мача реванш от полуфинала за  Карлинг Къп. С общ резултат 4:3 тимът на "червените дяволи" се класира на финала, където ще защитава трофея, който спечели миналата година.

След първия мач резултатът бе 2:1 в полза на "гражданите" и двубоят на "Олд Трафорд" се очакваше с голям интерес. Българските национали Мартин Петров и Димитър Бербатов останаха на резервните скамейки на своите отбори.

През първото полувреме домакините срещата беше равностойна, като играчите на Фъргюсън владееха повече топката, но трудно създаваха положения срещу добре организираната игра на Сити.

Най-чистото полжение за гол пропусна Карлос Тевес от гостите в 29-та минута. Аржентинецът стреля опасно с глава след центриране на Белъми, нио Ван дер сар с последни усилия спаси. Три минути по-късно Гигс имаше възможност да открие резултата, но ударът му от границата нанаказателното поле бе спасен от Гивън.

През втората част играчите на Манчестър Юнайтед имаха тотално надмощие и създадоха доста опасни положения пред вратата на Сити.

Логично резултатът бе открит в 52-та минута, когато Майкъл Карик подаде добре към Пол Скоулс и той с плътен удар от 16-метра изведе своя отбор напред. Домакините продължиха да атакуват своя съперник и в 71-та минута удвоиха своята преднината. Нани подаде към Флетчър, който продължи към Карик и той отблизо бе точен за 2:0.

Треньорът на Сити Роберто Манчини реагира като пусна в игра завърналия се от Африка нападател Емануел Адебайор. Атаките на гражданите станаха по-опасни. В 76-та минута Крейг Белами центрира в наказателното поле на "червените дяволи", където Карлос Тевес изпревари Рио Фърдинанд и с техничен удар с гръб към вратата върна интригата в двубоя.

В следващите минути невероятни пропуски на Рууни, Флечър и Карик запазиха резултата и по всичко изглеждаше , че ще се стигне до продължения. В 91-та минута перфектно центриране на Гигс намери непокрития Рууни, който отблизо засече топката с глава за 3:1 и прати своя отбор на финал.

Двубоят е на 28 февруари на стадион Уембли, съперник на Манчестър Юнайтед ще бъде съставът на Астън Вила.