Вердер се разправи със сензацията на сезона в Бундеслигата Карслруе и го разгроми с 4:0, за да се доближи само на една точка от лидера в подреждането Байерн (Мюнхен). Възпитаниците на Томас Шааф за пореден път демонстрираха мощ пред гола и с по две попадения през двете полувремена постигнаха изразителната си победа. Бразилският плеймейкър Диего поведе своя отбор към победата, реализирайки два прекрасни гола преди почивката. Той откри резултата в 24-ата минута с невероятно изпълнение извън наказателното поле. Той прехвърли стража на гостите Корнецки с "падащ лист" и взриви 40 хиляди зрители по трибуните на "Везерщадион". В самия край на първото полувреме отново Диего удвои преднината на своя тим, завършвайки прекрасна контраатака на домакините. Той получи дълъг пас от Даниел Йенсен и след като надбяга отбраната на Карлсруе, с мощен удар по тревата разстреля за втори път стража Корнецки.

След почивката домакините продължиха да играят с голямо самочувствие и реализираха още два гола във вратата на противника си. В 66-ата минута португалският нападател Уго Алмейда с глава направи резултата класически, след центриране на Маркус Розенберг. Крайното 4:0 пък оформи централният защитник на домакините Налдо също с глава, след изпълнение на фаул от Даниел Йенсен.

С успеха си "зелените" събраха 27 точки, с една по-малко от първия Байерн и с равен актив с втория Хамбургер ШФ. Въпреки поражението пък Карлсруе остана четвърти с 23 т.

ВЕРДЕР - КАРЛСРУЕ 4:0 (2:0)
1:0 - Диего (24)
2:0 - Диего (45)
3:0 - Алмейда (66)
4:0 - Налдо (76)