Волфсбург победи Хамбургер с 3:1 като гост в мач от 22-ия кръг в Бундеслигата. Домакините от Хамбург имаха възможност да оглавят временното класиране при успех, но бяха тотално надиграни от футболистите на Феликс Магат.

Волфсбург откри от дузпа в 22-та минута. 11-метровия наказателен удар бе отсъден заради нарушение срещу Дзеко. Точен от бялата точка бе Графите. Гостите поведоха с 2:0, а голът бе реализират отново от Графите, след асистенция от Шефер.

Домакините намалиха резултата в 72-та минута с гол на перуанеца Гереро. Крайният резултат оформи Дзеко само четири минути по-късно. След този успех Волфсбург вече е на четвърто място в класирането с 39 точки.

Отборите на Вердер и Байерн (Мюнхен) не успяха да си отбележат гол в много оспорван мач на "Везерщадион" в Бремен, като завършиха 0:0. Щутгарт победи Карлсруе като гост с 2:0 след попадения на Елсон и Кейдира.