Българските футболисти Валентин Илиев и Благой Георгиев реализираха по един гол за техния отбор Терек (Грозни) при победата с 3:2 над Зенит (Санкт Петербург). Мачът бе от 14 кръг на руското първенство, като нашите сънародници бяха с основен принос за успеха на тима им.

Първият гол в срещата бе дело на национала Благой Георгиев. Бившият футболист на Славия се разписа в 21-та минута, възползвайки се от грешка в защитата на Зенит. В 56-та минута Шамил Лахиялов покачи на 2:0, но гостите от Санкт Петербург успяха да се върнат в мача, след като стигнаха до равенство в резултата само в рамките на 2 минути.

Първо Саболч Хущи намали в 72-та минута, а след това Павел Погребняк изравни в 74-та минута. Малко преди края на мача дойде мигът на другия българин в състава на Терек. В 89-та минута Валентин Илиев се възползва от центриране от корнер на друг бивш футболист на ЦСКА Флорентин Петре и отбеляза победния гол за отбора си.

Защитникът дори получи жълт картон, защото в радостта си след попадението съблече своята фланелка. След тази победа Терек се изкачи на осма позиция с актив от 20 точки, а лидер в шампионата е тимът на Рубин (Казан) с 27 точки.