Националният отбор на Турция се доближи максимално до клаисране за Европейското първенство по футбол в Австрия и Швейцария след като победи като гост прекия си конкурент за визата Норвегия с 2:1. Головете за южните ни съседи бяха дело Емре Бельозоолу и Нихат Кахведжи. За скандинавците точен пък бе Ерик Хаген. Мачът започна отлично за домакините и в 12-тата минута Ерик Хаген отбеляза много карсив гол с удар със задна ножица след пас с глава на Стефан Иверсен. Това подейства мотивиращо за турците и те веднага се втурнаха да търсят изравняванто. Постигнаха го след половин час игра, когато далечен удар на Емре свари неподготвен вратарят Опдал. При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част играта бе развностойна, но Турция успя да се възползва максимално от създадените си положение и Нихат Кахведжи донесе победата на тима на Фатих Терим с удар от границата на наказателното поле в 59-тата минута.

Така Турция събра 21 точки с една повече от норвежците и сега на тимът на Фатих Терим трябва да победи като домакин състава на Босна и Херцеговина в сряда за да се поздрави с класиране на Евро 2008.

НОРВЕГИЯ - ТУРЦИЯ 1:2

1:0 Хаген (12)